Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pampers

Pampers byly zavedeny do prodeje v roce 1961. Byly vytvořeny Vicem Millsem. Název "Pampers" vytvořil Alfred Goldman, kreativní ředitel Benton & Bowles, první reklamní agentury pro tuto značku.

pampers.jpgPampers jsou objemné, složené z buničiny na vrchní vrstvě a polyethylenu na zadní vrstvě. V roce 1966, Pampers zahájila  takzvaný 'wingfold' design. Již v roce 1969, se Pampers stal národní značkou ve Spojených státech. Procter and Gamble postupně nahrazuje pin-na design s pásky v roce 1971. Velikosti pro batolata a předčasné kojence byly rovněž zavedeny. V roce 1982 přešel Pampers od 'wingfold' design 1960 na tvar přesýpacích hodin, rys, který byl poprvé představen na Luvs v roce 1976. V roce 1986 Pampers zmenilo material, co způsobilo, že průměrná hmotnost plenky se snížila o 50%. V roce 1987, Pampers a Huggies představil čelní páskové systémy, který umožňuje přesouvání boční pásky, aniž by se musela plenka roztrhnout. V roce 1990, Pampers představil tenčí plenku známu jako Ultra Dry Thins. 
 
V roce 1990 jsou pak zavedeny plenky specifické pro pohlaví a také na konci tohoto desetiletí se značka Pampers vrací spět k unisex plenám.  V roce 1993, Pampers vytvořilo takzvaní tréninkové kalhoty pri děti no tenhle produkt mal velice krátkou životnost. .Značka Pampers se vrátila k tomuto konceptu až později pod označením Easy Ups. V roce 1998 Procter & Gamble představil největší pleny Pampers Baby Dry velikost 6. Značka Huggies také představila plenky velikosti 6 v této době. Momentálně nabízi Pampers títo produkty:
 
  • Active Baby
  • New Baby
  • Premium Care
  • Sleep and Play